Przejdź do treści
Pobierz grafikę aby zobaczyć
Strona główna » Blog » Jak zarabiać na bankach?

Jak zarabiać na bankach?

  Jak zarabiać na bankach

  Jak zarabiać na bankach? To pytanie brzmi dość paradoksalnie, ponieważ przywykliśmy do przekonania, że to banki zdzierają pieniądze ze swoich klientów. I oczywiście w dużej mierze tak jest. Banki zarabiają przecież na udzielonych pożyczkach czy kredytach hipotecznych, naliczając prowizje, odsetki i inne koszty.

  Część usług świadczy bezpłatnie, jak na przykład darmowe konta, przy czym czasem trzeba spełnić określone warunki, aby uniknąć opłat. Oczywiście są również lokaty terminowe czy konta oszczędnościowe, które generują zyski dla klientów. Jednak wypracowane odsetki są aktualnie niższe niż poziom inflacji.

  Można również pomnażać swój kapitał z bankiem dzięki funduszom inwestycyjnym. Tylko takie rozwiązanie wiąże się z zamrażaniem swoich środków finansowych na określony czas.

  Jednak również opcje zarabiania na bankach, które są dostępne na już i dla każdego, ponieważ nie wymagają żadnych inwestycji.

  Jak zarabiać na bankach bez lokowania swoich środków na dłuższy czas? Odpowiedzią są promocje bankowe organizowane przez wiele instytucji finansowych.

  Najpopularniejsze i najbardziej cenione przez klientów są promocyjne konta bankowe. Za założenie oraz aktywności na zwykle darmowym koncie otrzymujemy premie od banku. Może być to gotówka, bony do zrealizowania w popularnych sieciach czy nagrody rzeczowe.

  Jak zarabiać na bankach dzięki promocjom bankowym?

  Po pierwsze trzeba się zapoznać z aktualnymi ofertami – tutaj znajdziesz najlepsze promocje bankowe w tym miesiącu. Przeglądając je, należy pominąć te produkty bankowe, z których już korzystamy.

  Przykładowo jeśli aktualnie posiadasz konto w banku Santander nie możesz już skorzystać z promocji dotyczącej konta Santander. Natomiast fakt prowadzenia tego rachunku, zwykle nie wyklucza Cię z udziału w promocji karty kredytowej Santander, o ile jeszcze jej nie posiadasz.

  Tak więc można skorzystać z różnych promocji bankowych w tym samym banku, jeśli się nie wykluczają (np. konto bankowe + karta kredytowa). Należy również pamiętać o tym, że z danej promocji konta czy karty kredytowej nie możemy skorzystać zaraz po ich zamknięciu. Banki narzucają okresy karencji, które trzeba przeczekać by móc ponownie wziąć udział w promocji bankowej.

  Jak zarabiać na bankach i się w tym wszystkim nie pogubić? Otóż i okresy karencji i warunki do spełnienia, aby zgarnąć bonusy zawarte są w bankowych regulaminach. Analizujemy je i opisujemy w sposób przystępny dla każdego na stronie promocje bankowe.

  Warunki do spełnienia, aby zgarnąć premie w promocjach bankowych

  Banki określają warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać bonusy. Pierwszym i wspólnym krokiem w różnych bankach jest skorzystanie z oferty w wyznaczonym terminie obowiązywania promocji. Okres ten jest opisany w regulaminie danej promocji bankowej.

  Aby przystąpić do promocji konta bankowego należy wypełnić formularz zgłoszenia na stronie promocyjnej, wybrać produkt/y objęte promocją (zwykle wymagana karta płatnicza do konta), zaakceptować wymagane zgody a następnie podpisać umowę.

  Promocje bankowe są jednym z metod na zarabianie przez Internet. Samo założenie konta może odbywać się zupełnie online, np. przy pomocy przelewu weryfikacyjnego, metodą na selfie lub poprzez e-dowód.

  Innym sposobem jest wybór opcji dostarczenia umowy kurierem, którą podpisujemy w jego obecności. Czyli również nie ruszając się z domu.

  Kolejne etapy, które należy przejść, aby zyskać bonusy od banku zależą już ściśle od wybranej promocji bankowej. Mogą to być określone ruchy na koncie, np. wpływy, przelewy czy płatności bezgotówkowe kartą lub BLIK.

  Jak zarabiać na bankach i dobrze to zorganizować?

  Po przystąpieniu do promocji najlepiej rozpisać sobie w formie checklisty, czyli listy zadań do odhaczania, co należy zrobić. Żeby zbyt nie komplikować i nie poświęcać za dużo czasu, warto wyznaczyć sobie terminy na „ogarnianie” promocji, w których bierze się udział. Zwłaszcza jeśli jest ich więcej niż jedna.

  Można przeznaczyć przykładowo jeden dzień w miesiącu na wykonywanie ruchów na koncie, które robi się online, czyli np. zasilenie konta. Oczywiście warto wybrać na to dzień otrzymania wynagrodzenia czy innych świadczeń, kiedy i tak robimy zwykle przelewy internetowe.

  Za to w kolejne dni wyrobić sobie wymaganą ilość płatności bezgotówkowych przy codziennych zakupach. I można zamknąć temat promocji na ten miesiąc odhaczając listę „to do” dotyczącą promocji bankowych. Dopiero za miesiąc powtórzyć ewentualne zadania. Tak jest najprościej i najszybciej. Do tego mamy gwarancję złapania się na bonusy, bo niczego nie pominiemy.

  Czy można korzystać z promocji bankowych tylko dla bonusów?

  Każda uczciwa osoba może się zastanawiać jak zarabiać na bankach, aby obyło się bez szkody dla banku. Otóż banki i tak przeznaczają spory budżet na marketing swojej marki i produktów. Są to reklamy mediach, na billboardach czy w Internecie.

  Natomiast promocje bankowe roznoszą się szerokim echem w Internecie, przez co duża część klientów sama do nich trafia. Bez konieczności inwestowania w reklamy. Organizowanie promocji bankom się po prostu opłaca.

  Poza tym banki konkurują również ze sobą o nowe „PESELE” i prześcigają się w coraz to lepszych bonusach. Na tym korzystają klienci, bo mogą zarobić dodatkowe i łatwe pieniądze testując produkty banku. Czyli obie strony są zadowolone.

  Każdy kolejny klient korzystający nawet z darmowego konta bankowego i do tego z premią, może również sięgnąć po zyskowne dla banku produkty czy usługi. Dlatego najczęściej, aby uczestniczyć w danej promocji bankowej należy wyrazić zgody marketingowe na kontakt z bankiem.

  Oczywiście zgody można wycofać w każdej chwili, jednak najlepiej zrobić to po otrzymaniu wszystkich bonusów za konto. Inaczej możemy stracić należne premie za niezastosowanie się do regulaminu promocji.

  Jeśli nie spełnisz jakiś warunków do przyznania premii, np. przez wycofanie zgód marketingowych w trakcie trwania promocji lub zapomnisz zrobić wymaganą aktywność na koncie będzie to w interesie banku. Pozyska nowego klienta a jednocześnie nie będzie musiał wypłacić premii. Dlatego trzeba przypilnować, aby zrobić wszystko zgodnie z regulaminem promocji.

  Po otrzymaniu wszystkich bonusów można bez przeszkód zamknąć konto. Duża część banków zezwala również na wypowiedzenie umowy o konto również zupełnie online. Czasem wystarczy kilka kliknięć w aplikacji mobilnej lub w panelu bankowości elektronicznej. Często można to również zrobić dzwoniąc na infolinię banku.

  Unikanie opłat za konto i kartę

  Jak zarabiać na bankach zakładając konto i nie płacąc za nie? Można prowadzić konto za darmo i korzystać z karty płatniczej bez ponoszenia żadnych kosztów. Czasem obie usługi są bezwarunkowo darmowe jak np. konto w Nest Bank.

  Natomiast większość banków wymaga spełnienia określonych warunków, aby prowadzenie konta i korzystanie z karty było darmowe. Najczęściej jest to określona kwota wpływu na konto oraz liczba transakcji kartą bądź BLIK w danym miesiącu.

  Dlatego aby uniknąć opłat warto zapoznać się z tymi warunkami. Opisujemy te wymagania w każdej z promocji bankowych, żeby nie trzeba było się zapoznawać z mało czytelnymi tabelami prowizji i opłat załączonych do konta przez bank.

  Rozliczenia podatkowe z nagród

  Jak zarabiać na bankach i nie mieć problemów z Urzędem Skarbowym? Otóż zwykle premia od banku jest zwolniona z podatku, zgodnie z przepisami zawartymi w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

  Jednak nawet gdyby taki podatek miał być należny (np. nagrody rzeczowe) to zazwyczaj po stronie banku leży jego rozliczenie w skarbówce. Szczegóły opisane są w regulaminie danej promocji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Pobierz grafikę aby zobaczyć