Przejdź do treści
Pobierz grafikę aby zobaczyć

4 sposoby na szybki zarobek w 2022

  sposoby na szybki zarobek

  Są różne sposoby na szybki zarobek. Szukania ich w sieci wymusza na nas aktualna kondycja gospodarki. Obecna sytuacja w związku z pandemią, wysoką inflacją i ogólnym kryzysem w tle, nie jest dla wielu łatwa pod względem finansowym.

  Nawet osoby, które nie utraciły dotychczasowego źródła dochodu na co dzień muszą się borykać z wysokimi cenami, przez co mogą pozwolić sobie na coraz mniejsze zakupy. Niektórym z każdym miesiącem brakuje coraz więcej w domowym budżecie, zwłaszcza jeśli już wcześniej ledwo wiązali koniec z końcem.

  Co zrobić, aby żyć na w miarę podobnym poziomie co wcześniej przy stale rosnących cenach? Odpowiedź jest oczywiście prosta – zwiększyć swój budżet na rosnące koszty życia. Czasem nawet kilkaset złotych ratuje sytuację. I na szczęście istnieje sporo sposobów na szybki zarobek. Dzisiaj przyjrzymy się 4 z nich, które w większości oparte są na sieci internetowej:

  1. Sprzedaż zbędnych rzeczy

  W zasadzie banał, ale nie każdemu od razu przychodzi do głowy. Prosta rzecz – wystarczy przeszukać swoje rzeczy i niepotrzebne wystawić na sprzedaż. Świetnym miejscem do szukania kupców, bez ponoszenia dodatkowych kosztów jest Vinted (często z darmową wysyłką) lub portal OLX.

  Mniej zbędnych rzeczy dookoła to wolniejsza głowa i przestrzeń w domu, oszczędność czasu na sprzątaniu i dobry sposób na szybki zarobek.

  2. Zwrot za zakupy w sieci

  Aktualnie duża część osób robi zakupy przez Internet, ponieważ są wygodne i szybsze a jednocześnie w wielu przypadkach po prostu sporo tańsze. Przy tym można jeszcze dodatkowo zaoszczędzić (a nieraz również zarobić) rejestrując się do programu cashback, np. Refunder, który oddaje część zapłaconej kwoty za zakupy.

  Twórcy programu Refunder organizują czasowe promocje, w których na start otrzymujemy np. 20 zł za rejestrację plus oczywiście zwroty z każdej transakcji (tutaj sprawdzisz czy aktualnie są dodatkowe bonusy).

  I oczywiście nie chodzi o bezsensowne wydawanie pieniędzy na zachcianki, tylko po to, aby uzyskać z nich zwrot w postaci gotówki. Chodzi  o faktycznie niezbędne wydatki, które są z góry zaplanowane i konieczne. W sieci można kupić w atrakcyjnych cenach artykuły codziennego użytku. Będzie to przykładowo karma i akcesoria dla zwierząt (żwirek dla kota, itp.), ubrania i obuwie, sprzęt elektroniczny czy książki.

  Cashback i bonus za rejestrację (aktualnie jest 50 zł na start) realizuje także nowoczesna forma płatności Twisto. Usługa Twisto polega na odroczonej płatności za zakupy internetowe i oferuje również zwroty za zakupy w wybranych sklepach w sieci.

  3. Zarabiaj na bankach

  Banki ścigają się ze sobą w pozyskiwaniu nowych klientów organizując czasowe promocje bankowe i płacąc za otwarcie aktywnego konta. Biorąc udział w promocjach kont z bonusami można zyskać nawet kilkaset złotych na jednym koncie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z kilku promocji jednocześnie i na każdej z nich zarobić dodatkowe pieniądze.

  Żeby się w tym nie pogubić można po prostu co miesiąc wybierać spośród najlepszych kont w promocji, uzyskać premie za jego otwarcie i aktywność a następnie zamykać i tak w kółko. Warto jednak zapoznawać się wcześniej z warunkami oferty, ponieważ zwykle aby skorzystać ponownie z promocji konta w tym samym banku musimy odczekać określony czas po zamknięciu. Okresy karencji i szczegóły aktualnych ofert kont z bonusami znajdziesz na stronie Promocje Bankowe.

  4. Usługi świadczone przez Internet jako Freelancer

  Możesz łatwo zarabiać przez Internet dodatkowe pieniądze dzięki swoim umiejętnościom. Ale spokojnie, nie trzeba mieć nie wiadomo jakiego talentu czy być ekspertem w danej dziedzinie, aby móc zarabiać jako freelancer. W sieci jest sporo ogłoszeń ze zleceniami, dotyczącymi wykonania prostych czynności, na których naukę nie potrzeba wiele czasu. Branża biznesu online jest coraz potężniejsza. Dlatego rośnie również zapotrzebowanie na osoby wspierające w codziennej pracy przedsiębiorców z branży e-commerce, marketingu internetowego, blogerów, youtuberów czy innych twórców online.

  Aby rozwijać swoje projekty często nie mają czasu na takie czynności jak pisanie artykułów, obsługa newslettera czy promowanie swoich produktów lub usług w mediach społecznościowych. Wiele osób prowadzących biznesy w sieci potrzebuje asystentki, grafika, fotografa produktowego czy kogoś do tworzenia i zarządzania stroną internetową. A może po prostu do obsługi newslettera lub Fan Page na facebooku.

  Osoby, które mają już rozpoznawalną firmę lub markę osobistą wybierają chętniej profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Dysponują już odpowiednim do tego budżetem. Jednak w sieci jest masa osób, które dopiero zaczynają rozwój swojego biznesu i mają dużo niższe oczekiwania względem współpracujących z nimi podwykonawcami. Dlatego nawet dla początkujących freelancerów znajdą się zlecenia np. na portalu Fiverr i innych tego typu.

  Aby zdobyć potrzebne umiejętności nie trzeba wielkich inwestycji. Na początek wystarczy kurs internetowy. Dobrym przykładem jest platforma Udemy, która oferuje bardzo szeroki wybór szkoleń z certyfikatem z różnych branż. Jest to m. in. marketing, fotografia, grafika, projektowanie stron internetowych i wiele innych.

  Kolejną wartą uwagi platformą z kursami internetowymi jest Strefa Kursów, na której można zdobyć umiejętności z zakresu e-commerce, programowania, copywritingu, marketingu internetowego, itp.

  4 sposoby na szybki zarobek – podsumowanie

  Podane sposoby na szybki zarobek w dużej mierze bazują na Internecie. Przynajmniej część czynności, dzięki której wygenerujesz dodatkowy dochód wykonasz zdalnie w zaciszu swojego domu lub gdziekolwiek indziej. Nie są to może ekspresowe metody, że za godzinę już masz na koncie kilka dodatkowych stówek. Jednak efekty pracy zobaczysz dość szybko. Warto już dziś zacząć szukać dodatkowych źródeł dochodu. Czasy są niespokojne i najlepiej przygotować się na wypadek stale rosnących cen i wzrostu bezrobocia w roku 2022.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Pobierz grafikę aby zobaczyć