Zastanawiasz się jak zamknąć konto w Santander? W tym artykule dowiesz się jakie są sposoby na wypowiedzenie rachunku w Banku Santander. W skrócie możliwości są następujące:
- Osobiście w placówce banku
- Poprzez infolinię
- Wypełniając formularz kontaktowy na stronie banku
- Przez bankowość elektroniczną
Spis treści
Jak zamknąć konto Santander w placówce
Należy udać się do oddziału Santander z dowodem osobistym oraz złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku u pracownika banku. Warto przy okazji zapytać o inne aktywne produkty. Może to być konto oszczędnościowe czy walutowe i jeśli nie chcemy z nich korzystać w przyszłości to również można dokonać likwidacji.
Jeśli mamy dołączoną kartę płatniczą do konta, warto ją również zamknąć, aby nie naliczały się ewentualne opłaty przez okres wypowiedzenia rachunku.
Na koniec otrzymamy egzemplarz dokumentów potwierdzających dyspozycję zamknięcia poszczególnych produktów.
Jak zamknąć konto Santander bez wychodzenia z domu?
Opcje są w zasadzie trzy opcje do wyboru, które omówimy pokrótce.
Zamknięcie konta Santander przez infolinię
Wybierając ten sposób wystarczy złożyć ustną dyspozycję wypowiedzenia rachunku Santander dzwoniąc na numer 1 9999 (lub z zagranicy: 48 61 81 1 9999) i wybrać opcję „chcę zrezygnować z produktu”.
W trakcie rozmowy konsultant zadając różne pytania weryfikuje naszą tożsamość i przyjmie rezygnację. Tutaj również warto pamiętać o zamknięciu ewentualnych innych produktów w banku, z których nie planujemy już korzystać, w tym karty debetowej.
Formularz kontaktowy na stronie internetowej
Jak zamknąć konto w Santander poprzez formularz kontaktowy? Należy uzupełnić swoje dane na stronie. Następnie oddzwoni pracownik banku oraz przyjmie dyspozycję wypowiedzenia rachunku Santander.
Warto przy okazji w trakcie rozmowy z konsultantem zamknąć również inne produkty, z których nie chcemy korzystać – karta debetowa, konto oszczędnościowe lub walutowe, itp.
Zamknięcie konta Santander przez bankowość elektroniczną
Jak zamknąć konto w Santander przez bankowość elektroniczną? Należy zalogować się na swoje konto i następnie przejść kolejno: Twoje sprawy – Twoje produkty – Konta – Zrezygnuj z konta.
Nastąpi połączenie z konsultantem, który przyjmie dyspozycję wypowiedzenia rachunku Santander. Ten sposób nawiązania rozmowy z pracownikiem banku pozwala na ominięcie wstępnej weryfikacji tożsamości jaka ma miejsce w przypadku samodzielnego zadzwonienia na infolinię.
Zamknięcie konta Santander – o czym należy pamiętać?
Najlepiej już na etapie zamykania wycofać zgody marketingowe na kontaktowanie się banku. Dzięki temu unikniemy składania ofert kredytowych i innych przez Santander, w trakcie wypowiedzenia rachunku (i również po).
Jeśli szukasz dla siebie nowego konta osobistego sprawdź jakie bonusy w tym miesiącu przygotowały różne banki w promocjach bankowych.