Jeśli zastanawiasz się jak zamknąć konto w mBanku to w tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Decydując się na taki krok masz do wyboru kilka sposobów.
Spis treści
Jak zamknąć konto w mBanku bez wychodzenia z domu?
Można wypowiedzieć umowę o prowadzenie konta w mBanku poprzez bankowość elektroniczną. Istnieją dwie możliwości na złożenie wypowiedzenia konta w mBanku.
Po zalogowaniu na swoje konto w mBanku wybierz jedną ze ścieżek:
- Finanse – Usługi – Nowa usługa – Wypowiedzenie umowy
Lub:
- Pomoc – Co chcesz zrobić – Coś innego – Rachunki – Wypowiedzenie umowy w całości oraz w części dotyczące rachunku osobistego i firmowego.
Jak widać pierwsza opcja jest trochę krótsza, co pozwoli na szybkie zamknięcie konta w mBanku.
A jak zamknąć konto w mBanku przez telefon? Wystarczy skontaktować się z konsultantem Infolinii mBanku, dzwoniąc pod numer: +48 42 6 300 800.
Najpierw należy przejść weryfikację odpowiadając na pytania pracownika banku. Po potwierdzeniu tożsamości konsultant przyjmie dyspozycję zamknięcia rachunku prowadzonego w mBanku.
Zamykanie konta w mBanku offline
Można również złożyć wypowiedzenie konta w mBank w placówce bankowej. Jak zamknąć konto w mBank w oddziale? Przede wszystkim należy pamiętać, aby udać się tam z dokumentem tożsamości.
Kolejnym sposobem na zamknięcie konta mBank jest przesłanie własnoręcznie napisanego wypowiedzenia umowy na adres korespondencyjny mBanku. Przesłany dokument musi zawierać następujące dane:
- Imię i nazwisko posiadacza (lub posiadaczy)
- Numer PESEL posiadacza (lub posiadaczy)
- Numer konta, którego dotyczy wypowiedzenie
- Numer rachunku do przelania środków pozostałych na wypowiadanym koncie
- Tryb w jakim ma być rozwiązana umowa – standardowo zgodnie z regulaminem należy zachować miesięczny okres wypowiedzenia
- Własnoręczny podpis zgodny ze wzorem podpisu złożonego w mBanku
Tryb natychmiastowy zamknięcia rachunku w mBank
Jak zamknąć konto w mBanku bez zachowania miesięcznego okresu wypowiedzenia? Umowę rachunku w mBanku można wypowiedzieć w trybie natychmiastowym z powodu zmian w regulaminie, tabeli prowizji i opłat i/lub tabeli stóp procentowych.
Czyli wystarczy, że wyrazisz sprzeciw w stosunku do aktualnie wprowadzonych przez bank modyfikacji dotyczących warunków konta. Możesz to zrobić poprzez bezpośredni kontakt z bankiem – osobiście, telefonicznie lub listownie.
Co jeszcze należy wiedzieć zamykając konto w mBanku?
Karta do zamykanego konta jest aktywna w okresie wypowiedzenia rachunku. Możesz ją wcześniej zastrzec poprzez bankowość elektroniczną, aplikację mobilną, dzwoniąc na infolinię lub udając się osobiście do placówki mBanku. Pod koniec okresu wypowiedzenia karta płatnicza do konta zostanie automatycznie zastrzeżona przez bank.
Po realizacji złożonego wypowiedzenia otrzymasz potwierdzenie mailowo lub pisemnie na adres korespondencyjny (jeśli nie podałeś adresu e-mail).
Zamykając konto w mBanku należy pamiętać, aby saldo rachunku wynosiło 0 zł. Dlatego zapewnij na koncie kwotę, która pokryje ewentualne opłaty naliczone w trakcie trwania wypowiedzenia.
Pamiętaj również o wypłaceniu ewentualnej nadwyżki na koncie. Możesz to zrobić osobiście w banku, zlecając przelew internetowy lub wskazując numer rachunku do przelewu środków w wypowiedzeniu. Jeśli tego nie zrobisz to Twoje pieniądze od dnia upływu terminu wypowiedzenia staną się nieoprocentowanych depozytem.
W momencie wypowiadania umowy o konto trzeba mieć jeszcze na uwadze, aby zaktualizować numer swojego rachunku u ewentualnych nadawców przelewów. Jeśli otrzymasz pieniądze po zamknięciu rachunku zostaną automatycznie zwrócone do nadawcy.
Jeżeli z jakiś przyczyn po złożeniu dyspozycji zamknięcia konta w mBank będziesz chciał ją cofnąć to możesz to zrobić do przedostatniego dnia okresu wypowiedzenia.
Potrzebujesz nowego rachunku po zamknięciu konta w mBanku? Przejrzyj aktualne promocje bankowe, w których możesz dodatkowo zarobić za otwarcie aktywnego konta bankowego.