Przejdź do treści
Strona główna » Porównywarki i kalkulatory » Darmowe konta bankowe

Darmowe konta bankowe


  W Internecie dostępne są darmowe konta bankowe wielu instytucji. Część z nich jest bezwarunkowo bezpłatna, jak przykładowo Konto NestBank czy CitiKonto. Oznacza to, że aby nie płacić za prowadzenie rachunku i obsługę karty płatniczej nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków.

  Jednak w większości ofert darmowych kont bankowych należy wykonać wymagane przez bank aktywności na danym rachunku, aby nie ponosić opłat za prowadzenie rachunku i/lub kartę debetową.

  Jak nie płacić za kartę do konta?

  Najczęściej banki oczekują od nas zrobienia ustalonej ilości transakcji bezgotówkowych lub określonej kwoty łącznej płatności, aby nie płacić za kartę do konta. I tak dla przykładu wystarczy wykonać 1 transakcję bezgotówkową (kartą lub BLIK), aby nie płacić za kartę do konta Santander Jakie Chcę lub Santander dla Młodych.

  Żeby nie ponosić opłat za obsługę karty do konta Alior Jakże Osobiste lub ING Direct należy dokonać płatności na kwotę min. 300 zł w miesiącu. W przypadku promocyjnych kont BNP Paribas wystarczy zrobić 3 transakcje bezgotówkowe (kartą lub BLIK) w danym okresie rozliczeniowym.

  Darmowe konta bankowe – jak nie płacić za prowadzenie konta?

  Aby prowadzenie rachunku było całkowicie bezpłatne często wymagana jest przez bank konkretna kwota wpływu lub sumy wpływów na konto w ciągu danego okresu rozliczeniowego (w skali miesiąca). W praktyce wygląda to tak, że aby darmowe konta bankowe były faktycznie nieodpłatne należy zapewnić wpływ określoną wysokość wpływu na rachunek w przeciągu miesiąca.

  I tak przykładowo posiadacze konta Alior Jakże Osobiste muszą otrzymać jednorazowy przelew w kwocie minimum 1500 zł, chyba, że nie ukończyło się 26 roku życia. Wtedy prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne (zobacz Konto Alior dla graczy).

  Za to aby nie ponosić opłaty za konto Santander Jakie Chcę wystarczy zapewnić min. 500 zł wpływów na konto w danym miesiącu. Natomiast właściciele konta Santander dla Młodych nie muszą spełniać dodatkowych warunków, aby nie płacić za konto jeśli nie ukończyli 26 roku życia.